مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

سبک روستیک

سبک روستیک

پس از آشنایی با "سبک فرانسوی" که یک سبک بسیار شیک و پرطرفدار است، یکی دیگر از سبکهای طراحی داخلی که بسیار متفاوت با آن است را معرفی خواهیم کرد. سبک روستیک سبکی سنتی گونه و به دور از هرگونه تجمل گرایی است. در این سبک، به طرز عجیبی روح انسان به طبیعت نزدیک شده و خود را با آن همراه می کند. شاید بتوان گفت سبک روستیک برای فرار از زندگی مدرن و ماشینی شهرنشینی طراحی شده است و علاقمندان به طبیعت و زندگی روستایی می توانند با خیال راحت علایق خود را در این سبک دنبال کنند. برای آشنایی بیشتر با سبک روستیک تا انتهای بحث با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

روستیک یعنی چه؟

از نظر لغوی، روستیک به معنی روستا و هر چیزی که مربوط به زندگی روستایی است. این سبک با الهام از طبیعت کوهستانی و جنگلی و با استفاده از متریالهای طبیعی پرداخت نشده و خام، محیطی دنج و صمیمی به وجود می آورد. هدف از معماری به سبک روستیک، نزدیک کردن انسان به حال و هوای طبیعت و روستا است. فضای روستیک در واقع طبیعت را به داخل خانه دعوت می کند تا با استفاده از مواد و المان های طبیعی، دوری انسان امروز را از طبیعت به نوعی جبران کند.

R2

استفاده از مبلمان دست ساز و پرداخت نشده یکی از مهمترین ویژگیهای سبک روستیک است. روستاییان در گذشته اغلب نیازهایشان از جمله مبلمان و لوازم خانه را با تولیدات خودشان تامین می کردند. بنابراین میز و صندلی ها را به صورت دستساز یا شبیه به آن تهیه کنید. مبلمان روستیک، اندازه و ابعاد بزرگی دارند و هیچ ظرافتی در طراحی آن ها دیده نمی شود.در این سبک از متریال های طبیعی به صورت خام استفاده می شود. متریالهایی که در طبیعت هستند مانند چوب، سنگ و فلزات عناصر اصلی سبک روستیک هستند. ویژگی مختص سبک روستیک، خام و غیرمهندسی بودن متریال های آن است.سنگ های تراش نخورده مثل سنگ لاشه، رودخانه ای و کوهی برای دیزاین دیوار شومینه و فلزات آهن و برنج و مس برای لوازم آشپزخانه، لوستر و اکسسوری ها و الوارهای چوبی برای کف یا دیوار، گزینه های مناسبی برای استفاده در این سبک طراحی هستند.

Rostik

کاربرد این سبک بیشتر در ویلاهای ساحلی و ییلاقی است. اما منعی برای استفاده از آن در خانه های شهری وجود ندارد. اگر به این سبک علاقه مند شده اید می توانید از برخی ویژگی های این سبک مانند استفاده از صنایع دستی، استفاده از مبلمان آنتیک و پرداخت نشده و غیره در خانه خود استفاده کنید. استفاده از پارچه و منسوجات با الیاف طبیعی و به صورت بافته شده یکی دیگر از ترفندهای مورد استفاده در سبک روستیک است. منسوجات و پارچه ها، باید از الیاف طبیعی، مانند کتان، پشم، حصیر و کرباس باشند. همچنین بهتر است دستباف باشند. برای مثال سبدهای حصیری، فرش های پرزبلند، پتو و روتختی های بافتنی و چهل تکه، از منسوجات مناسب برای این سبک به حساب می آیند.

برخلاف سبک مدرن، خطوط صاف و هموار در سبک روستیک جایی ندارد. در واقع این بافت و گره های نامنظم چوب، رگه ها و شکل طبیعی سنگ و طراحی و تولید دست ساز مبلمان و اثاثیه است که باعث می شود در این نوع دکوراسیون، خطوط منحنی و شکل های غیر هندسی، فضای غالب خانه را تشکیل دهد. در دکوراسیون به سبک روستیک ترجیح این است که تمام سطوح، به رنگ طبیعی ماده اولیه خودشان باشد. اما هم برای هزینه بالای سنگ یا چوب کردن همه ی دیوارها و هم خسته کننده شدن فضا در آن حالت پیشنهاد می شود که رنگ غالب فضا را رنگ های خنثی و طبیعی، مثل سفید، کرم، بژ و خاکستری انتخاب کنید. سپس با به کار بردن محدود طیف های تیره رنگ های قرمز، قهوه ای، سبز، زرد و آبی در مبلمان و دکوریجات، به فضای داخلی انرژی و جذابیت دهید.

R3

 

یکی از عناصری که زیبایی و آرامش بخش بودن خان و ویلاهای روستیک را تامین می کند، چشم انداز آن ها به طبیعت اطراف است. با این تعریف در روزهای آفتابی، منبع اصلی انرژی این خانه ها، نورخورشید است. پیشنهاد می شود پنجره های بزرگی برای این سبک انتخاب کنید و پرده های حریر و نازک نصب کنید تا خورشید به راحتی وارد خانه شود.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top