مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- مشکی

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- مشکی

درادامه سلسله مباحث " رنگ ها در طراحی داخلی"، پس از آشنایی با مفهوم رنگ های صورتی، سبز و سفید در این مقاله قصد داریم تا با سه تا از رنگ های بسیار مهم و البته لوکس در طراحی داخلی بیشتر آشنا شویم. رنگ مشکی، طلایی و نقره ای که هر کدام در ترکیب با رنگ های دیگر می توانند بسیار موفق عمل کنند. این سه رنگ هر کدام به تنهایی می توانند در ترکیب با هر یک از رنگ های دیگر، فضا را به یک فضای لوکس و چشمگیر تبدیل کنند. در ادامه به طور مفصل با هر کدام از این رنگ ها بیشتر آشنا شده و طریقه به کار بردن آن ها در طراحی داخلی را توضیح می دهیم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

lefton sepehr 100x100

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

رنگ مشکی

رنگ  مشکی القاکننده ظرافت، پختگی و عصبانیت است و احساسات قدرت و اقتدار را تحریک می کند. رنگ مشکی ترکیبی از رنگ ها است که باعث ایجاد عمق در فضاها می شود. مشکی را با همه خوبیهایش باید با احتیاط در فضای خانه به کار ببرید. نه تنها مشکی بلکه رنگ سفید نیز همین گونه است و طیف رنگی بین این دو رنگ نیز خنثی است. به همین جهت با همه رنگ ها قابل چیدمان هستند و زمانی که با بقیه رنگ ها ی خنثی ترکیب می شوند به واسطه هم خانواده بودن زیباتر جلوه گری می نمایند. اگر قصد دارید سفید و مشکی را به عنوان رنگ های غالب انتخاب کنید، حتما ترکیب الگوهای کوچک و بزرگ را به کار ببرید و مطمئن شوید که هیچ قسمتی از اتاق، کاملا سفید یکدست یا مشکی یکدست نخواهد شد. الگوها برای چشم جذاب هستند و نوعی عمق بصری به اتاق می بخشند. اگر مشکی رنگ غالب شماست ( مثلا دیوارها مشکی هستند) جزئیاتی به آن اضافه کنید. مثلا طاق های تزئینی، یک ردیف تصویر یا عکس های خانوادگی روی دیوار. این جزئیات باعث می شوند فضا خسته کننده نباشد.

بسیاری از افراد معتقدند رنگ مشکی یکی از رنگ های خاص و کاریزماتیک است که قابلیت بخشیدن جلوه ای خاص و متفاوت را به دکوراسیون داخلی دارد.

مشکی یک رنگ عمومی است و می تواند با هر رنگ دیگری ترکیب شود. در اتاق های مشکی، یک رنگ مکمل هم استفاده کنید تا فضا خیلی تیره نشود. رنگ هایی مثل صورتی و نارنجی هیجان ایجاد می کنند و آبی کم رنگ یا سبز به فضا آرامش می دهند. اگر می خواهید اتاقتان لوکس به نظر برسد از طلایی و نقره ای استفاده کنید ( مثلا کمدها یا کتابخانه های آینه دار یا وسایل کریستال). اتاق مشکی، درست مثل یک لباس مشکی است؛ زیبا و باشکوه! اما برای جان دادن به آن باید از اکسسوری های مختلف استفاده کنید. اتاقتان را مانند لباستان تزئین کنید.

Black

رنگ مشکی برای اتاق خواب: معمولا طراحی اتاق خواب به نسبت سایر فضاهای خانه کمی سخت و دشوارتر است. علت این امر این است که لوازم و اشیای مورد استفاده در اتاق خواب محدود هستند. به همین علت چیدمان و ترکیب بندی های متنوع در این مکان امکان پذیر نیست. طبیعتا کاربرد رنگ مشکی در هر مکانی که طراحی آن دشوار است نیز ساده نخواهد بود. اما اگر این رنگ به درستی مورد استفاده قرار گیرد ظاهر زیبایی را به وجود خواهد آورد. برای مثال شما می توانید از رنگ سیاه برای یکی از دیوارها، تاج تخت و یا پرده ها استفاده نمایید و به این ترتیب ترکیبی زیبا را ایجاد کنید.

رنگ مشکی برای آشپزخانه: معمولا رنگ سیاه خیلی در آشپزخانه مورد استفاده قرار نمی گیرد. در بیشتر آشپزخانه ها رنگ سفید که نمادی از تمیزی است بیشتر کاربرد دارد. در بیشتر موارد در کنار رنگ سفید از رنگ های دیگر استفاده می شود، اما در حقیقت بهترین دوست رنگ سفید، مشکی است. هماهنگیی که از ترکیب رنگ سیاه و سفید ایجاد می شود را در هیچ رنگ دیگری نمی توان یافت. حتی می توان از رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی در آشپزخانه استفاده نمود و اگر این رنگ به درستی استفاده شود، نتیجه کار بسیار عالی خواهد بود.

رنگ طلایی

طلایی لوکس ترین رنگ دنیاست. طلا همیشه سمبل تجمل، ثروت و موفقیت بوده است. امروزه کاربرد رنگ طلایی در دکوراسیون بسیار رواج یافته و مورد پسند قرار گرفته است. طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است که به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود. از رنگ طلایی برای دکوراسیون بسیار استفاده می شود. اگر این رنگ به درستی به کار گرفته شود، گرمای ملایم اما پرجلایی را به فضا اضافه می کند و سبب زیبا شدن فضا می شود. کمی نیاز به مهارت و دانستن ترفندهای بیشتری است که اگر به درستی انجام گیرد می تواند گرمای ملایم اما جذابی را به فضا ببخشد. جالب است بدانید رنگ طلایی تنها رنگی است که با تمام رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب به نظر می رسد. طلایی در ترکیب با رنگ های پرطرفدار معماری داخلی مانند رنگ بنفش، فیروزه ای، سفید و مشکی بی نظیر است.

 

Gold

رنگ نقره ای

رنگ نقره ای یا سیلور که یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون است، از انواع رنگ های متالیک و شیک است . این رنگ دارای تم طوسی و یا خاکستری است و درخشش و جلای خاصی دارد. این رنگ به راحتی با هر رنگی ست می شود. پس شما می توانیداز این رنگ درخشان و خیره کننده برای طراحی دکوراسیون داخلی قسمت های مختلف منزل خود استفاده کنید. نقره ای یکی از رنگ های آکروماتیک است که شباهت زیادی به سطح صیقل خورده نقره دارد.در واقع گونه ی متالیک رنگ خاکستری است. بعضی از تناژهای رنگ نقره ای بیشتر شبیه رنگ خاکستری هستند. به همین علت تشخیص رنگ خاکستری از نقره ای کمی سخت است. نقره ای نماد هوش، دانش، فناوری، قدرت، ثروت، آینده نگری و بلوغ است. علاوه بر این رنگ نقره ای به تعادل هورمون ها در بدن کمک می کند. حتی استفاده از این رنگ می تواند باعث آرامش روحی و روانی افراد شود و خلاقیت و نبوغ را در انسان بیدار و تقویت کند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top