مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- سفید

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- سفید

در ادامه سلسله مطالب مربوط به طراحی داخلی ساختمان و مهمترین بخش آن یعنی انتخاب رنگ ها؛ و پس از بررسی مفهوم رنگ های صورتی و سبز در مطالبی با عنوان "مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- صورتی " و "مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- سبز" در این مقاله قصد داریم تا با یکی از مهمترین رنگ ها در طراحی داخلی و مفهوم آن آشنا شویم. سفید، رنگی بسیار قدرتمند و پرطرفدار است که تقریبا در همه جا ردی از خود به جا می گذارد. امکان ندارد به گوشه ای از خانه خود نگاه کنید و اثری از رنگ سفید در آنجا پیدا نکنید. اگر به این رنگ علاقه دارید و یا می خواهید بدانید به چه صورت از آن در طراحی داخلی ساختمان بهره ببرید تا انتهای این مبحث با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

 lefton sepehr 100x100

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

رنگ سفید

رنگ سفید نماد معصومیت و پاکی و نیز نمادی از صلح است. رنگی مثبت، نورانی، مهیج والقا کننده آرامش، صفا و آسایش است. استفاده از رنگ سفید علاوه بر زیبایی، احساس امنیت و آرامش در فضا ایجاد می کند. رنگ سفید قدرتمندترین رنگ برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می آید. رنگ سفید بستری است برای خودنمایی سایر رنگ ها! سفید به دیگر رنگ ها اجازه می دهد خود را به نمایش بگذارند و به چشم بیایند. همه این ها در کنار هم، فضایی خلاقانه را برای شما فراهم می آورند تا از بودن در آن فضا لذت ببرید.

رنگ سفید تکانه های احساسی و ناامیدی را تسکین می دهد و کمک می کند تا احساسات، افکار و روح شما را پاک سازد. این رنگ با سردی و تمیزی همراه می شود چراکه رنگ برف است. خواص روانی مثبت رنگ سفید؛ بهداشتی بودن، شفافیت، پاکی و سادگی است. خواص روانی منفی این رنگ هم؛ سردی، ناباروری و غیر دوستانه بودن است. بیمارستان ها و کادر پزشکی از رنگ سفید برای ایجاد حس پاکیزگی استفاده می کنند. چنانچه به زمان و فضایی نیز دارید که به شما آرامش دهد، رنگ سفید می تواند به شما آزادی بی حد و اندازه دهد. این رنگ به وضوح ذهن شما را یاری می کند و شما را به پاکسازی تشویق می کند. البته استفاده افراطی از این رنگ ممکن است سرد و منزوی کننده باشد. سفید به تنهایی حس تهی بودن را منتقل می کند و گهگاهی ترسناک می شود. ولی اگر با رنگ های شاد و گرم ترکیب شود، حس فوق العاده ای می دهد. از لحاظ بصری، سفید درک بالایی از فضا می دهد و فضا را بازتر نشان می دهد.

W

سفید یک رنگ خنثی به شمار می رود و به عنوان پرطرفدارترین رنگ در طراحی دکوراسیون شناخته می شود. این رنگ با تعداد طرفدارانی که دارد، یک رنگ بی رقیب است. کاربرد این رنگ به عنوان پس زمینه به حدی زیاد است که می توان گفت با کمتر فضایی مواجه شده ایم که حداقل یک دیوار سفید نداشته باشد. بنابراین اگر به دنبال طراحی یک دکوراسیون ساده و در عین حال شیک هستید، سفید یک پیشنهاد بسیار عالی است. یک دکوراسیون ساده و زیبا، همیشه خاص بودن خود را حفظ خواهد کرد و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. به کارگیری رنگ سفید در فضا به خصوص برای پوشش های اصلی، آن مکان را روشن تر و بزرگتر جلوه می دهد. بنابراین برای فضاهای کوچکتر و کم نور انتخاب ایده آلی است. اما دیوار یکدست سفید، خنثی، کسل کننده، خالی و سرد است و هیچ ایده خلاقانه ای ندارد. سفید خالص هنگامی که با نور طبیعی نورپردازی می شود، یک رنگ گرم را ایجاد می کند. برای حفظ آرامش در فضایی با سطوح سفید، می توان از اکسسوری هایی با رنگ های خنثی و بافت های طبیعی مانند چوب استفاده نمود و برای ایجاد تضادهای ظریف و زیبا، تعدادی رنگ های دراماتیک نیز به این ترکیب افزود.

W1

به طور کلی قانونی برای استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون، وجود ندارد و در هرجایی می توان آن را به کار برد. بهترین استفاده از رنگ سفید، در پس زمینه است. برای نمایش تابلوی هنری و جلوه دادن به مبلمان های رنگی، بهتر است دیوارها سفید باشد. هرچه تضاد رنگ تابلوهایی که در فضا قرار می دهید با پس زمینه بیشتر باشد، فضای زیباتری را به وجود می آورد. برخلاف رنگ سیاه که جاذب همه رنگ هاست، سفید همه رنگ ها را پس می زند. ترکیب این دو رنگ تضادی زیبا و خیره کننده به وجود می آورد.

استفاده از مبلمان سفید در دکوراسیون داخلی، به رنگ سفید این آزادی عمل را می دهد که بتوانیم هر رنگ دلخواهی را در کنارش قرار دهیم. سفید با همه رنگ ها قابل ترکیب است. حتی می توانید از چند رنگ با طیف متفاوت در کنار سفید استفاده کرده و به کمک این رنگ خنثی، هم نشینی آن ها را تثبیت نمایید. بهتر است در انتخاب رنگ های هم نشین با سفید، کنتراست را مدنظر قرار دهید تا از بی روح شدن فضا جلوگیری شود.

W2

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top