مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- سبز

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- سبز

در بحث پیشین با عنوان " مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- صورتی " ابتدا در مورد دمای رنگ ها و سردی و گرمی آن ها صحبت کردیم. سپس در مورد رنگ صورتی و معنا و مفهوم آن در طراحی داخلی و دکوراسیون توضیحاتی ارائه دادیم. در ادامه مبحث مفاهیم رنگ ها در دکوراسیون داخلی ، در مقاله پیش رو به معرفی رنگ سبز خواهیم پرداخت و تاثیر این رنگ را در طراحی داخلی و در ترکیب با سایر رنگ ها مورد کنکاش قرار می دهیم. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

رنگ سبز

رنگ سبز جزو رنگ های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ اصلی، آبی و زرد به دست می آید. از نظر روانشناسی سبز همان احساسات آبی را در بر دارد اما کمی گرم تر و انعطاف پذیرتر است. رنگ سبز طیف وسیعی از رنگ ها را در برمیگیرد. این رنگ به سبک خاصی اختصاص ندارد و شما می توانید منزلتان را به سبک دلخواه خود چیدمان کنید. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل، در بهبود روابط اجتماعی افراد خجالتی موثر است. همچنین برای اشخاصی که دچار افسردگی یا استرس های روزانه هستند استفاده از رنگ سبز توصیه می شود. این رنگ، حس توازن و تناسب را در ذهن انسان تداعی می کند و موجب ایجاد حس رفاه و آرامش می شود. رنگ سبز سرعت مطالعه را در دانش آموزان افزایش می دهد بنابراین یک رنگ مناسب برای اتاق مطالعه محسوب می شود.

استفاده از سبز ملایم برای دیوارها احساس خنکی و آرامش را به مخاطب القا می کند و این در حالی است که رنگ های سبز تیره بر روی دیوارهای داخلی باعث تحریک چشم شده و چندان مناسب نیست. سبز در اتاق خواب فضایی ایجاد می کند که هم برای خواب مناسب است و هم باعث پایین آمدن فشار خون و ضربان قلب می شود. سبز رنگ طبیعت است و بنابراین بیشترین رنگ دیده شده در جهان است. این رنگ می تواند بسیاری از روحیه ها را از آگاهی محیط زیست گرفته تا باروری و رشد برانگیزد.اگر می خواهید حس طبیعت را به فضای زندگی خود بیفزایید، این رنگ را فراموش نکنید. رنگ آمیزی سبز دیوارها، استفاده از مبلمان و اکسسوری و متعلقات سبز رنگ،قراردهی گلدان و گیاهان سبزرنگ، باغچه های زینتی و سبزی کوچک به طوری که باعث دعوت طبیعت زنده به داخل فضا می شود، همه از مواردی هستند که به سبزینگی فضا کمک شایانی می کنند.

 

Green

رنگ سبز از نظر تاثیر درمانی شبیه به رنگ آبی بوده و برای چشم بسیار آرامبخش است. معمولا طیف های مختلف آن گزینه مناسبی برای طراحی داخلی در مطب های پزشکی اعم از روانپزشکی تا بیمارستان ها و مراکز درمانی است. استفاده از رنگ سبز در کسب و کارهای مرتبط با سلامت و طبیعت مانند بیمارستان ها و مراکز استراحت بسیار معمول است کاربرد آن در طراحی داخلی موجب آرامش می شود.در واقع رنگ سبز در فضای داخلی، اغلب در محیط هایی قرار می گیرد که به منظور تسکین و تشویق آرامش روانی است. از لحاظ معنای رنگ، رنگ سبز، رنگ رشد،سلامتی، بخشندگی، بهار، تجدید و تولد دوباره است. از دیدگاه روانشناسی رنگ سبز متعادل کننده ی قلب و احساسات است. این رنگ میان عقل و دل تعادل ایجاد می کند. رنگ سبز رنگی است که در دوران اروپای پس از کلاسیک و اوایل مدرن، برای لباس ثروتمندان، بازرگانان، بانکداران و تیزهوشان استفاده می شد. رنگ سبز با اکثر رنگ ها به راحتی ست می شود و می توانید ترکیب زیبایی با آن درست کنید و در طراحی داخلی منزل از آن استفاده کنید.

رنگ سبز، با رنگ های بسیاری ترکیب می شود. این رنگ به طور شگفت انگیزی در ترکیب با رنگ های دیگر باعث ایجاد احساس طراوت و اشتها می شود. بنابراین در طراحی اتاق های غذاخوری و آشپزخانه هم از ترکیب سبز با رنگ های دیگر استفاده می شود. چرا که این ترکیب اثراتی مشابه با رنگ قرمز، نارنجی و حتی رنگ زرد دارد. در ادامه در مورد ست کردن رنگ سبز با رنگ های دیگر توضیحاتی را ارائه می دهیم:

سبز با آبی: آبی یکی از رنگ های تشکیل دهنده رنگ سبز است. پس یکی از بهترین انتخاب های شما برای ست شدن با این رنگ است. مخصوصا اگر در رنگ سبز، آبی بیشتری به کار رفته باشد. یعنی بهترین مکمل سبز تیره، رنگ آبی است.

سبز با زرد و نارنجی: زرد نیز مانند آبی تشکیل دهنده رنگ سبز است. پس مکمل خوبی برای این رنگ به شمار می آید. نارنجی هم از زرد و قرمز تشکیل می شود که هر دو این رنگ ها به خوبی با سبز ست می شوند. ترکیب زرد با سبز، نارنجی با سبز و حتی کرم با سبز پیشنهادهای فوق العاده ای برای ست کردن هستند.

سبز با قرمز: قرمز مکمل خوبی برای سبزهای تیره مثل سبز لجنی و سبز یشمی است. ترکیب قرمز و سبز یک ترکیب بی نظیر است. سفید نیز ترکیب خوبی با سبز و قرمز می سازد.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top