مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- صورتی

مفهوم رنگ ها در طراحی داخلی- صورتی

در مباحث قبلی با عنوان " رنگ ها و درک تناسبات فضای داخلی " گفتیم رنگ ها یکی از عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل هستند و همان طور که می دانید، رنگ های موجود در خانه بیشترین تاثیر را روی حالات روزانه ما دارند. پس این نیاز احساس می شود که رنگ ها را بیشتر بشناسیم و بدانیم کدام رنگ حس بهتری در ما ایجاد خواهد کرد. انتخاب رنگ مناسب تا حدودی سخت است و یکی از عواملی که می تواند کمک بزرگی در این زمینه بکند علم است. در مبحث امروز ابتدا در مورد دمای رنگ ها و سردی و گرمی آن ها صحبت می کنیم و در ادامه و نیز در مباحث بعدی قصد داریم تا در مورد هر رنگ و تاثیر آن در روحیه ما و نوع کاربرد آن در دکوراسیون داخلی به صورت تخصصی صحبت کنیم. پس اگر به مبحث رنگ شناسی علاقه مند هستید تا انتها با ماهمراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

دمای رنگ ها

معمولا احساس سردی و گرمی رنگ ها مربوط به دریافت و تجربه ما از عناصر موجود در طبیعت است. برخی از رنگ ها مثل قرمز و زرد و رنگ های مربوط به آنها را عموما گرم احساس می کنیم و رنگ هایی مثل سبز و آبی و ترکیب های مربوط به آنها را معمولا سرد و خنک احساس می کنیم. در میان رنگ ها می توان قرمز- نارنجی را به عنوان پرحرارت ترین رنگ و سبز- آبی را سردترین رنگ احساس کرد. اما برای سردی و گرمی رنگها، هیچ حد و مرزی نمی توان قائل شد، بلکه سرد یا گرم بودن آنها بستگی به رنگ های همجوار و حس درونی مخاطب دارد. یک رنگ می تواند با توجه به ترکیباتی که دارد؛ هم سرد و هم گرم باشد. برای مثال رنگ بنفش اگر قرمزش بیشتر باشد جزو دسته رنگ های گرم و اگر آبی آن بیشتر باشد جزو دسته رنگ های سرد قرار می گیرد. رنگ های سرد و گرم در چرخه رنگی نقطه مقابل یکدیگر هستند. رنگ های سرد و گرم می توانند در احساس شما نسبت به اشیا و محیط با آن رنگ، تاثیر بگذارند. به گونه ای که میزان اثرگذاری رنگ به قدری زیاد است که مستقیما با روح و ذهن انسان در ارتباط است. مثلا در کلیه اتاق عمل ها در سراسر جهان از دو رنگ سبز و آبی ( آرامش بخش ) استفاده می شود. یا مثلا از رنگ قرمز، نارنجی و زرد اغلب برای رستوران های فست فود برای افزایش اشتها استفاده می شود. رنگ های سرد معمولا آرامش بخش و چشم نواز هستند و امنیت، سکون و پاکیزگی را تداعی می کنند. این نوع رنگ ها دیرتر به چشم می آیند و برای بزرگ و وسیع تر نشان دادن فضا و محیط می توان از این رنگ ها استفاده کرد. در مقابل رنگ های گرم و تیره باعث ایجاد صمیمیت می شوند.

رنگ صورتی

رنگ صورتی، نرم و لطیف، دوستانه و آرام و در عین حال جسورانه و پرجنب و جوش است. اگر صورتی را دوست دارید، احتمالا دیدگاه شما نسبت به زندگی مثبت است. رنگ صورتی با القای حس شادی مانع از افسردگی می شود. به طور کلی صورتی بسیار ملایم، نماد شیرینی، معصومیت کودکانه و احساسات پیچیده است. صورتی کم رنگ ، ظریف، ملایم و آرامش بخش است. صورتی تند، موجب برانگیختگی احساسات می شود. استفاده از رنگ صورتی روشن در کنار یک رنگ تیره مانند مشکی، سورمه ای یا نوک مدادی کنتراست بیشتری در فضا ایجاد می کند و سبب توازن در محیط می شود. از آنجایی که رنگ صورتی باعث کاهش اشتها می شود بنابراین اگر اهل رژیم های غذایی سالم و کم کالری هستید و به عبارتی به تناسب اندام و سلامتی خود اهمیت می دهید، رنگ صورتی مناسب ترین رنگ برای آشپزخانه یا میز غذاخوری شما است. برای استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون اتاق خواب لازم نیست همه ی دیوارهای اتاق را صورتی کنید. کافی است بخش هایی را به رنگ صورتی در آورید و در کنار آن مثلا روتختی صورتی استفاده کنید.

بهترین گزینه برای استفاده از رنگ صورتی، استفاده در سرویس بهداشتی، روشویی، کاشی و آینه است. اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که از رنگ صورتی ملایم و ترجیحا صورتی چرک استفاده کنید. زیرا در حمام و سرویس بهداشتی باید اصل سادگی رعایت شود تا تمیز و بهداشتی به نظر برسد و دوم اینکه حس آرامش را القا کند. صورتی چرک، کمی خاکستری در خود دارد که باعث می شود تا فضا کامل تر به نظر بیاید. این رنگ با رنگ های روشن تر از خود مانند سفید، نقره ای و فیروزه ای کامل می شود.

Pink

در ادامه در مورد ترکیب رنگ صورتی با سایر رنگ ها توضیحاتی را ارائه می دهیم:

صورتی با طلایی: اگر از رنگ صورتی در دکوراسیون اصلی خانه استفاده می کنید، می توانید آن ها را با استفاده از رنگ مسی و طلایی زیباتر کنید. مثلا لوستر و آباژور مسی یا طلایی انتخاب کنید. این ترکیب هماهنگی بی نظیری دارد و اتاق را جذاب و راحت می کند.

صورتی با طوسی: رنگ های صورتی و خاکستری نمونه رنگ هایی هستند که ترکیب آن ها با هم، نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. استفاده از این دورنگ برای اتاق خواب بسیار پرطرفدار است.

صورتی با سفید: ترکیب رنگ صورتی با سفید فضا را بسیار بازتر و زیباتر نشان می دهد. این ترکیب رنگ موجب ایجاد حس سرزندگی و تازگی می شود. می توانید از ترکیب رنگ صورتی و سفید در کابینتهای آشپزخانه بهره ببرید. برای مثال استفاده از سنگ مرمر سفید برای کانتر و رنگ صورتی ملایم برای کابینت ها و یا بالعکس.

صورتی با سبز: ترکیب رنگ صورتی با سبز ملایم اگر به درستی صورت گیرد، نمای زیبایی ایجاد خواهد کرد. برای مثال استفاده از یک گیاه سبز رنگ در کنار رنگ صورتی سرزندگی خاصی به فضای اتاق می بخشد. رنگ صورتی خیلی ملایم و سبز، آرامش بخش است و به طور بصری حس تحرک و هیجان بدون خشم را به وجود می آورد.

صورتی با سیاه: رنگ سیاه یا متالیک در کنار صورتی نمای زیبایی به وجود می آورد. این ترکیب بیشتر در طراحی های سنتی و کلاسیک به چشم می خورد.  

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top