مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

رنگ ها و درک تناسبات فضای داخلی

رنگ ها و درک تناسبات فضای داخلی

پس از معرفی چرخه رنگ و " دسته بندی رنگ ها در چرخه رنگ" در مبحث قبلی، در مقاله پیش رو قصد داریم تا با تاثیر رنگ در تناسبات فضای داخلی آشنا شویم. یک فضای نا متناسب که از لحاظ ابعاد، تناسبی با موارد مورد استفاده ندارد را می توان با استفاده از رنگ آمیزی درست و اصولی به یک فضای متناسب تبدیل کنیم. مهم این است که بتوانیم به درستی از تفاوت رنگ ها و خطای دید استفاده بهینه کنیم. رنگ ها معجزات طراحی داخلی هستند. با به کارگیری صحیح از آن ها می توانیم طراحی های مدنظر خود را به راحتی در فضا پیاده کنیم. برای آشنایی با نحوه استفاده از رنگ ها برای متناسب کردن ابعاد فضا تا انتهای این بحث با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

متناسب کردن فضای داخلی با استفاده از رنگ ها

معماران و طراحان داخلی، به هنگام طراحی، ساختمان را از نظر فرم، فضا، نور، رنگ و بافت مورد بررسی قرار می دهند. اما متاسفانه یکی از اجزایی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد رنگ است. برای اینکه تاثیرات رنگ از همان ابتدا مشخص شود، باید آن را به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده از همان آغاز انتخاب نمود، نه اینکه بعد از اتمام طراحی، مبادرت به انتخاب آن کرد. لازم نیست که طراحی رنگ، چیزی به هزینه های ساخت و ساز یا تعمیرات اضافه کند. باید برای کار در پیش رو برنامه ریزی کنیم.بهترین راه این است که رنگ های نقاشی و سایر مصالح را به عنوان ترکیب ساده رنگ در نظر بگیریم. موفق ترین طراحی رنگ در فضای داخلی باید در خور اهداف طراحی باشد و به آن واکنش دهد.

فضا را بزرگتر کنید: با انتخاب درست رنگ ها در طراحی داخلی فضا را بزرگ نشان دهید. برای ایجاد احساس جادار بودن در یک محیط، بهترین روش استفاده از رنگ های سبک و روشن است. این امر نور طبیعی را منعکس می کند و باعث می شود سطوح بیشتر به چشم آیند و بزرگتر به نظر برسند.

1

فضا را فشرده کنید: هنگامی که ایده این است که اتاق فشرده تر، کوچکتر و مهجورتر به نظر برسد، انتخاب رنگ های قوی تر روی سطوح دیواری و سقف می تواند به خوبی این کار را برای شما انجام دهد. آن ها قسمت زیادی از نور طبیعی را جذب می کنند و با القای احساسی محصور می توانند برای عملکردهای خاص مفید باشند.

2

سقف را پایین بیاورید: مواقعی وجود دارد که پایین آمدن ارتفاع سقف می تواند فضای شما را دلپذیرتر کرده و احساس دعوت کنندگی بیشتری را فراهم کند. رنگ آمیزی سقف با رنگی تیره تر از دیوارها و یا با استفاده از بافت متریالی متفاوت این تغییر را قابل مشاهده می سازد. این ویژگی این تصور را به شما می دهد که سقف پایین تر است.

3

ایجاد کشش در فضا: در شرایط دیگر، کاملا برعکس مورد قبلی است. آپارتمان هایی وجود دارند که سقف های پایین آن ها جلوه خاصی به فضاها می دهد. رنگ آمیزی دیوارهها با رنگ تیره تر و رها کردن سقف به صورت سفید رنگ باعث می شود که ارتفاع سقف بالاتر احساس شود.

4

فضا را گسترده تر کنید: رنگ آمیزی دیوار پشتی و سقف با رنگ ههای تیره تر به همراه دیوارهای جانبی روشن تر باعث می شود فضا جادارتر به نظر برسد. این تکنیکی است که به طور گسترده در راهروها یا اتاق های باریک استفاده می شود.

5

باریکتر شدن فضا: رنگ آمیزی دو دیوار سمت مخالف با رنگ های تیره و رها کردن زمینه و سقف به رنگ های سبک و روشن تر باعث باریک تر نشان دادن فضا می شود و تناسبات فضایی اتاق هایی با ابعاد نامتعادل را بهبود می بخشد.

6

 

فضا را کوتاه کنید: اگر در خانه خود فضای بسیار بزرگی دارید و می خواهید آن را صمیمی تر احساس کنید، برخلاف رنگ های روشنتر برای دیوارها، روی تیره های پشتی سرمایه گذاری کنید و با رنگ آمیزی با رنگی تیره، این خطای دید را افزایش دهید.

7

 

یک دیوار را برجسته کنید: برای برجسته کردن یک دیوار، توصیه می شود که رنگ آن را روشن تر نگه دارید، در حالی که بقیه دیوارها رنگ تیره تری دارند. این امر باعث می شود چشم به سمت آن روشنی کشیده شود.

8

 

دیوارها را کوتاه کنید: اگر ایده این است که دیوارها کوتاه تر به نظر برسند، اعمال سایه ای تیره تر در قسمت زیرین و پایین دیوار می تواند در ایجاد خطای بصری بسیار اثرگذار باشد.

 

9

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top