مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

انتخاب رنگ در معماری

انتخاب رنگ در معماری

در مبحث قبل با عنوان " رنگ ها در طراحی داخلی" در مورد اهمیت رنگ شناسی و لزوم شناخت رنگ ها در طراحی داخلی ساختمان صحبت کردیم. همچنین در مورد رنگ ها و مفهوم آن در طراحی داخلی توضیحاتی را ارائه دادیم و در مورد ارتباط رنگ ها با فصل ها صحبت کردیم. در ادامه این بحث در مورد انتخاب رنگ در معماری و نکاتی که در مورد انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی باید رعایت کنیم، صحبت خواهیم کرد. تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

سفال 15 فوم دار

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

یکی از مشکلاتی که خیلی از معماران با آن مواجه هستند عدم شناخت کافی رنگ ها است. کسی که از یک آموزش تخصصی رنگ شناسی استفاده کند تا رنگ ها را به خوبی بشناسد و بتواند به درستی در کنار هم ترکیب کند چندین امتیاز از رقیب های خود جلوتر است. تئوری رنگ، علم و هنر استفاده از رنگ ها است و اینکه چگونه انسان رنگ را درک می کند و جلوه بصری، نحوه ترکیب، تطبیق و یا تضاد رنگ ها را توضیح می دهد. حس بینایی، همواره برای کسب اطلاعات درباره جهان پیرامون قوی ترین حس انسان به شمار می رود. رنگ ها در زندگی همه افراد حضور فعال و موثری دارند و به همین جهت از مهم ترین عناصر دیداری به حساب می آیند که دارای بار احساسی و عاطفی هستند. رنگ ها سبب می شوند تا بتوانید به درک محیط، کسب اطلاعات و جهت یابی بپردازید و با محیط پیرامون خود ارتباط بیشتری برقرار کنید. روانشناسی رنگ به معنی تاثیرگذاری رنگ های موجود در محیط، همچنین بر ذهن و حالات روحی افراد است. استفاده درست و اصولی از رنگ ها می تواند فقدان انگیزه ای که در اثر یک محیط بی روح و یکنواخت به وجود آمده است را از بین ببرد.

رنگ ها تاثیر به سزایی در فضای اتاق یا هر فضای دیگری ایجاد می کنند. تیرگی و روشنی رنگ ها می تواند تاثیر زیادی در فضای ساختمان داشته باشد. به عنوان مثال در طراحی داخلی هر ساختمانی اگر رنگ سقف روشن تر از دیوارها باشد، فضا دلبازتر و بزرگتر به نظر می رسد. در مقابل اگر رنگ سقف تیره تر از دیوارها باشد، یک حس خودمانی تر و صمیمیت بیشتری ایجاد می کند. مهمترین هدف طراحی داخلی، ایجاد فضای فیزیکی منطبق بر نیازهای جسمی، ذهنی، احساسی و اجتماعی افراد است. در خلق و ایجاد این محیط، رنگ ها تاثیر زیادی بر احساسات ما دارند.

نکات مهم در انتخاب رنگ دکوراسیون

در انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی منزل یا هر مکان دیگری توجه به سه نکته بسیار ضروری است:

  • چه مقدار زمان را در آنجا صرف می کنید، در چه مواقعی در ان مکان حضور دارید و چه کارهایی را در آنجا انجام خواهید داد.
  • آیا نورخورشید وارد آن فضا می شود یا خیر. در واقع آفتابگیر بودن و میزان روشنایی فضا در انتخاب رنگ ها تاثیر زیادی دارد.
  • اتاق یا فضای شما چقدر بزرگ است. هر چه قدر فضایی که می خواهیم طراحی کنیم کوچکتر باشد بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنیم تا فضا بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد.

رنگ بر روی ذهن افراد تاثیر می گذارد. می تواند ما را تشویق کند. می تواند ما را خوشحال کند. می تواند باعث شود احساس امنیت و آرامش کنیم. می تواند توانایی تمرکز یا به یادآوردن چیزهای دلپذیر را در ما افزایش دهد. در مقابل، رنگ هایی نیز وجود دارند که ما را افسرده می کنند. با توجه به این نکات، از رنگ های روشن تر یا تیره تر استفاده می کنیم. رنگ های روشن احساس فضای بیشتری را می دهند و رنگ های تیره تر یا گرم باعث می شود که فضا کوچکتر به نظر برسد.

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال: اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                               

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                          

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top