مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکاتی در مورد صادرات آجر

نکاتی در مورد صادرات آجر

به خشت هایی که از جنس گل رس ،آهک یا مواد بتنی ساخته می شوند آجر گفته می شود . با توجه به جهان در حال توسعه، آجر بازار صادراتی مناسبی دارد . آجر یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی است و در انواع مختلف مانند آجر لفتون،  آجر نما، آجر قزاقی، آجر نسوز، آجر بهمنی، آجر سفال فوم دار، آجر سه گل، آجر ده سوراخ، آجر قالب کوچک، آجر دو قلو و آجر تونلی تولید می شود . آجر (Brick) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره 6904 شناخته می شود.

photo 2017 10 29 12 24 54

آمار صادرات آجر: هدف شناسایی رقبا در بازار جهانی است.
    رقم کل صادرات 1/400/388/000 دلار
    میزان رشد پنجساله ارزش هر واحد:4- درصد
    میزان رشد یک ساله ارزش هر واحد : 4 درصد

آمار واردات آجر: هدف شناسایی متقاضیان و پتانسیل ها در بازار جهانی است.
    رقم کل واردات 1/046/099/000 دلار
    میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد : 4 درصد
    میزان رشد یک ساله ارزش هر واحد : 10 درصد

 

 

Screenshot ۲۰۲۲۱۱۳۰ ۰۸۵۳۲۴ Chrome

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

 

کشورهای صادر کننده آجر: چین با صادرات 38 درصد از سهم صادرات جهان ، عمده ترین صادرکننده آجر در جهان است . آلمان ، بلژیک ، هلند و دانمارک به ترتیب با 12،11،6 و 5 درصد از سهم صادرات آجر در جهان در رتبه های بعدی قرار می گیرند . در واردات این محصول ، کشور انگلیس با 16 درصد بیشترین میزان واردات در جهان را داراست . آلمان و آمریکا در رتبه های بعدی واردات این محصول قرار دارند . به نظر می رسد آلمان آجررا از کشور های دیگر وارد کرده و مجدد آن را صادر یا به اصطلاح Re Export می کند .

تحلیل پتانسیل صادراتی آجر: روسیه ، قزاقستان و اوکراین در اروپای شرقی دارای بیشترین پتانسیل صادراتی آجر هستند . عراق ، قطر و امارات نیز در خاورمیانه مقاصد صادراتی خوبی برای این محصول هستند. آلمان ، بلغارستان و ایتالیا در اروپا نیز دارای ظرفیت مناسبی هستند.

میزان ظرفیت صادراتی آجر:عراق و آذربایجان از بازار اشباع شده برای صادرات آجر برخوردار هستند و انتخاب آنها به عنوان مقصد صادراتی ارز آوری خوبی ندارند . در مقابل قطر ، قزاقستان و امارات دارای ظرفیت یاقی مانده زیادی هستند . کشور روسیه نیز می تواند مورد توجه تجار قرار گیرد. بهترین مقصدهای صادرات آجر از ایران با توجه به میزان پتانسیل صادراتی و آسان بودن روابط تجاری دو کشور را کشورهای قطر ، امارات و قزاقستان دارا هستند . ایران نزدیک ترین ارتباط صادراتی را با تاجیکستان دارد . بازار روسیه بیشترین ظرفیت تقاضا را برای صادرات این محصول دارد . قطر بیشترین تفاوت بین پتانسیل صادرات و  صادرات واقعی را از نظر ارزش نشان می دهد . با قیمانده ظرفیت صادرات به ارزش 301/9 دلار است .

رونق صادرات سفال و آجر: شاید برای شما عجیب باشد هنگامی که بسیاری از کالاها برای صادرات با مشکل مواجه شده اند، آجر و سفال بتوانند رونق خوبی در بخش صادرات در گستره ای از اربیل در اقلیم کردستان عراق تا آجارستان در جنوب غرب گرجستان داشته باشند. آن هم کالایی که در دو سه سال گذشته تنها رکود بازار داخلی و تعطیلی تولیدکنندگان را با خود یدک می کشید.در نمایشگاه صنعت ساختمان سال ۱۳۹۷ شرکتی مشارکت داشته که آجرنمای محصول ترکیه را به قیمت خوبی عرضه می کرد. کشوری که زمانی آجرهای سنتی خاص ترکیه را آن هم مقدار اندک تولید می کرد اکنون به واردکننده این محصول به صورت صنعتی تبدیل شده است.

مهمترين خصوصيات آزمايشگاهي آجر لفتون  صادراتی درجه یک :  

  •   استحکام و مقاومت بالا
  •   عدم وجود آلوئک و آسیاب کامل و چندباره خاک
  •   جذب آب استاندارد متناسب با نیاز و کاربرد
  •   تراكم مولكولي خوب آجرنما و دانه بندي مناسب
  •   قیمت مناسب
  •   رنگ های طبیعی و غیر قابل تغییر در برابر اشعه خورشید
  •   مقاومت در برابر زلزله

در استاندارد شماره ۷ مؤسسه استاندارد و بررسی های صنعتی ایران در مورد آجر لفتون صادراتی این سوراخ‌ها باید همه ی ضخامت آجر را طی کرده و سطح مقطع مجموع سوراخ‌ها نباید بیشتر از ۲۵ درصد سطح بزرگتر آجر باشد. فاصله سوراخ‌‌ها از لبه آجر و فاصله این سوراخ‌ها از یکدیگر در هر بعد آجر نباید کمتر از ۳۰ درصد طول همان بعد باشد.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top