مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

چند اصطلاح حقوقی در مورد املاک 3

چند اصطلاح حقوقی در مورد املاک 3

در ادامه مبحث " چند اصطلاح حقوقی در مورد املاک 2 " در اینجا قصد داریم تا نکات مهمی را که در هنگام تنظیم قرارداد املاک باید در نظر داشه باشیم، را یادآوری کنیم. قراردادهایی که در مورد املاک نوشته می شود شامل خرید، فروش، رهن و اجاره و موارد دیگری از این قبیل هستند که هریک قواعد و قوانین مخصوص به خود را دارد. با دانستن این قوانین در هنگام عقد هرگونه قرارداد می توانیم تا حدود زیادی از ضررها و زیان های احتمالی در آینده جلوگیری به عمل آوریم. از آنجایی که افراد مخاطب این سایت اغلب افرادی هسند که درگیر ساخت و ساز و خرید و فروش ملک هستند، عنوان کردن این نکات را برای خود لازم دانستیم. البته باز هم تاکیید می کنیم در مورد مسائل حقوقی بهتر است با وکلای کارآزموده دادگستری و افراد متخصص در این زمینه مشورت کرد. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نکته های مهم در تنظیم قراردادها

قرارداد به معنای این است که یک یا چند نفر در برابر یک یا چند نفر دیگر متعهد به انجام دادن کاری شوند و مورد قبول آن ها قرار گیرد. مثلا برای خرید ملک یا آپارتمان، دونفر یعنی فروشنده و خریدار، توافق می کنند که یکی ( فروشنده) ملک خد را به دیگری (خریدار) بدهد و خریدار پول آن را به فروشنده پرداخت کند. در این قسمت به نکته هایی که هنگام تنظیم قراردادها باید مورد توجه قرار گیرد، اشاره می شود.

از تنظیم قرارداد در موقعیت های نامناسب مانند خستگی، تشنگی، گرسنگی، عصبانیت و... خودداری کنید. این موارد باعث می شود برخی از مواد حساس فراموش شده و در قرارداد منظور نشود. از درج مطالب غیرضروری خودداری شود. در صورتی که فروشنده وکیل رسمی مالک است، باید در وکالت نامه دقت شود که آیا وکیل حق دریافت ثمن و حق فسخ دارد یا خیر؟! آیا حق توکیل (در مواردی که فروشنده وکیل است و حاضر به دادن وکالت به خریدار برای تنظیم سند بوده است) به غیر را دارد یا خیر؟ قرارداد با خط خوش و خوانا نوشته شود. از نوشتن کلمات درهم به گونه ای که نتوان آن را بازخوانی کرد و عقد را مبهم می کند خودداری شود. رقمهای موجود در قرارداد به حروف نوشته شود. مثلا مبلغ معامله 80000000 ریال است، در کنار عدد مقدار حرفی آن یعنی هشتاد میلیون ریال نوشته شود تا در صورت ابهام برطرف شود.

فروشنده ممنوع المعامله نباشد: دقت شود که فروشنده از طریق مقامات قضایی ممنوع المعامله نباشد. مثلا افراد ورشکسته حق معامله ندارند.

فروشنده سرباز فراری نباشد: فروشنده کارت پایان خدمت وظیفه عمومی داشته باشد و مشمول فراری نباشد. همچنین اگر فروشنده یا خریدار مشکوک، مریض احوال و احتمال جنون یا حجر وی داده شود، باید از اداره سرپرستی دادگستری استعلام کرد.

رعایت حق فسخ: چنانچه یکی از دو طرف از فروش و یا خرید ملک یاآپارتمان پشیمان شده باشد، باید بداند که عقد و قرارداد تنظیمی بدون شرط حق فسخ مقابل، فسخ نیست و نباید عقد را پاره و یا آن را به نحوی یک طرفه باطل کرد.

Home2

اهمیت استعلام جواز ساختمانی و پایان کار ساختمان

استعلام از جواز ساختمان و پایان کار این امکان را به شما می دهد تا اطلاعاتی همچون تاریخ صدور، مساحت و تعداد طبقات مجاز و... را واکاوی کنید. گاهی اوقات مابین مالکین و مدارکی که وجود دارد، اختلافاتی ایجاد می شود. در پاره ای از این موارد خریدار ممکن است با زیان های بزرگی مواجه شود که برای جلوگیری از این ضررها بهتر است استعلام جواز ساختمانی و پایان کار ساختمان انجام شود. از این طریق مشخص می شود که آیا جواز یا پایان کار ساختمان شما اعتبار دارد یا خیر. از طرف دیگر هم شما توانسته اید با این کار جزئیات لازم مربوط به هرکدام از اسنادی که در اختیار دارید را متوجه شوید. اگر زمانی قصد دریافت وام مسکن داشته باشید، بانک مورد نظر از شما درخواست جواز ساختمانی و پایان کار می کند. در چنین شرایطی اگر شما شماره پرونده و مشخصات ملک و اطلاعات مرتبط با ملک خود را داشته باشید می توانید به سادگی مدارک مورد نیاز بانک را جمع آوری کرده و به آنها تسلیم نمایید. یادتان باشد اگر می خواهید ملک نوسازی را خریداری کنید، حتما استعلام پایان کار ساختمانی را در صدر کارهای خود قرار دهید. ساختمان هایی که پایان کار ندارند، به هیچ عنوان خریداری نکنید. در این نوع از ساختمان ها احتمال وجود تخلف بسیار زیاد است. از این جهت خود را دچار ضرر و زیان های بعدی نکرده و با اتکا به گفته های فروشنده، ملک خریداری نکنید و حتما خودتان پایان کار را استعلام کنید. سن ساختمان شما از زمان صدور پروانه ساختمانی آغاز می شود. بنابراین برای اینکه بدانید سن ساختمان شما چقدر است، دسترسی به اطلاعات جواز ساختمانی دارای اهمیت بالایی است. یکی از دلایلی که این استعلام لازم است در موارد پیش خرید ملک است. لازم است شما بدانید تا گفته های مالک و سازنده با مدارک همخوانی دارد یا خیر... بنابراین برای دسترسی به اطلاعات ریز همچون مساحت هر طبقه، تعداد طبقات، سیستم های سرمایشی و گرمایشی و سایر امکانات ساختمان لازم است از صحت صدور پروانه و جواز ساختمان اطلاع کسب کنید.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top