مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

ناگفته هایی در مورد نمای ساختمان

ناگفته هایی در مورد نمای ساختمان

متریال های بسیار زیادی برای طراحی نمای ساختمان وجود دارند که هرکدام خصوصیات مختلفی را دارا هستند. مقاومت بالا، مقاومت در برابر عوامل جوی، زیبایی و قیمت از جمله مهمترین فاکتورهای موثر در انتخاب متریال مناسب هستند. نمای ساختمان پوسته هر ساختمان است و نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت آن ایفا می کند. در طراحی نما، معماران و سازندگان با توجه به شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه افراد و همچنین بودجه آن ها اقدام به انتخاب نوع مصالح می کنند. در این مقاله قصد داریم 5 تا از مهمترین متریالهای مورد استفاده برای نمای ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

معرفی 5 متریال برای نمای ساختمان

آجرنما: آجر به عنوان یکی از قدیمی ترین و مهمترین متریالها برای نمای ساختمان، از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه بوده است. استفاده از آجر می تواند سلیقه های زیادی را پوشش دهد. چرا که آجر در مدل ها و رنگ ها وطرح های مختلفی تولید می شود و با سبک های مختلف ساخت وساز همخوانی دارد. آجر نما به دلیل مقاومت بسیار بالا، قیمت مناسب و تنوع طرح و رنگ یکی از بهترین انتخاب ها و جزو اولین انتخابها برای یک نمای زیبا و جذاب برای ساختمان است. برای استفاده از آجر برای نما، می توان یک قسمت را از یک بافت جذاب آجر استفاده کرد و برای بقیه قسمت های نما از آجر ساده و یا متریال های سفید یا مشکی ساده استفاده کرد. نکته جالب توجه این است که اگر تنها از آجر استفاده کنیم می توانیم یک نمای سنتی برای ساختمان خود داشته باشیم ولی با ترکیب آجر با متریالهای مدرن، یک نمای مدرن و امروزی داشته باشیم.

سنگ طبیعی: یکی از پوششهای مناسب برای نمای ساختمان، استفاده از نمای سنگ است. استفاده از سنگ برای نمای ساختمان روز به روز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب سنگ نمای ساختمان، باید متناسب با شرایط آب و هوائی محیط انتخاب شود که دوام نمای ساختمان بیشتر شود. نمای سنگی ساختمان، به همان میزان که از کیفیت خوبی برخوردار است، به همان میزان نیز از قیمت بالایی نسبت به سایر نماهای ساختمانی برخوردار است. به همین دلیل خیلی از طرفداران نمای سنگی ساختمان، از این نوع نمای ساختمانی به صورت تلفیقی و ترکیبی با سایر متریالها استفاده می کنند.

ترمووود: استفاده از ترموود، هر فضایی را زیبا می کند. چه فضای داخلی ساختمان و چه نمای بیرونی ساختمان، می تواند با ترموود جلوه بهتری داشته باشد.البته باید توجه داشت که اگر از ترموود زیاد استفاده کنیم هم هزینه نمای ساختمان بسیار زیاد می شود و هم جذابیت خود را از دست می دهد. در برخی موارد که علاقمند به ترموود برای نمای ساختمان باشیم ولی بودجه کافی برای اجرای آن را نداشته باشیم، می توان از موارد جایگزینی مانند آجر طرح چوب، تایل بتنی طرح ترموود و یا لمبه چوب روسی نیز استفاده کرد. جهت استفاده از ترموود، علاوه بر هزینه بالای اجرا، بحث نگهداری آن را نیز باید در نظر داشت. ترموود حداقل هر دوسال یک بار باید به وسیله رزین پوشش داده شود. تلفیق ترموود با متریالهای مات مشکی نیز یک ترکیب بسیار عالی برای نمای مدرن است.

کامپوزیت آلومینیومی: نمای آلومینیومی یکی از نماهای مدرن برای انواع ساختمان ها است. کامپوزیت آلومینیومی به علت مقاومت زیاد در برابر رطوبت می تواند برای نمای بیرون ساختمان و در مناطق مرطوب استفاده شود. این متریال نیاز زیادی به نگهداری ندارد و دارای پوشش محافظ رنگ است. این نما به راحتی و خیلی سریع نصب می شود. بنابراین برای بسیاری از مکان ها مناسب است. برای سساختمان هایی با ارتفاع کم و متوسط، تلفیق نمای کامپوزیت آلومینیومی با سنگ، جلوه ای زیبا و چشم نواز به ساختمان شما خواهد داد.

بتن اکسپوز: بتن اکسپوز شباهت بسیار زیادی با بتن دارد. این متریال به عنوان پرتولیدترین ماده صنعتیر جهان است که انواع و اقسام مختلفی دارد.ساختار بتن مجموعه ای از ذرات شن و ماسه به وسیله چسبی متشکل از سیمان و آب به هم متصل شده اند. بتن ها قابلیت اجرا در نمای ساختمان، دیوارپوش، کف پوش داخلی و محوطه را دارا هستند. خصوصیات دیوارپوش بتن اکسپوز عبارت است از: در برابر حرارت بسیار مقاوم است و حتی در آتش سوزی به هیچ عنوان نمی سوزد. امکان استفاده در خارج و داخل ساختمان را دارد. در برابر آب و رطوبت و همچنین نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی دارد. نصب آن بسیار آسان و راحت و سریع است. طول عمر بالایی دارد و در برابر سایش و اصطحکاک بسیار مقاوم است. وزن تایل های پیش ساخته از بتن بسیار سبک تر است. زیبایی ظاهری و تنوع طرح بسیار بالایی دارد. همچنین قابلیت رنگ پذیری نیز دارد. دیوار پوشهای بتن اکسپوز ابعاد مختلفی دارند:ابعاد آن ها 50*50 و 40*60 و 50*90 و60*1.20 هستند که در نما و دیوارپوش استفاده می شود. اباد بتن اکسپوزهای کف 40*40 و 40*60 و 50*50 و 45*90 هستند. بتن اکسپوزها به روش پیش ساخته تولید می شوند. به این صورت که در کارخانه، ابتدا با قالب های استاندارد و ابعاد تعیین شده، تولید می شوند.

نحوه اجرای بتن اکسپوز: اول چسب خمیری و بتن به اندازه متناسب با هم مخلوط می شوند و روی دیوار فلت قرار می گیرند. بعد از آن بتن اکسپوزها به واسطه صلیب نگهدارنده استحکام پذیری پیدا می کنند. در انتهای کار صلیب ها برداشته می شوند و با پودر بندکشی فضاهای خالی را پوشش می دهند.

images 1 آدرس مرکز فروش کارخانه آجر وسفال:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top