مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

استفاده از آجر برای نمای ساختمان

استفاده از آجر برای نمای ساختمان

انواع آجرنما به نوعی مصالح ساختمانی گفته می شود که برای زیباسازی و ایجاد تغییرات ساختمانی برای نمای داخلی و همچنین نمای بیرونی پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. آنچه زیبائی نمای خارجی یک ساختمان را دوچندان می کند، استفاده از انواع آجرنما با طرح ها، مدل ها و ترکیب رنگ متفاوت است. بسته به این که طراح ساختمان از چه تکنیکی برای طراحی نمای بیرونی یا داخلی بنا استفاده کند، انواع آجرنما را می توان به عنوان مصالح استفاده کرد. در حال حاضر، آجرنماهای مختلفی در بازار موجود هستند که با عناوین مختلف شناخته می شوند. برخی از انواع آجر به صورت عایق صوت  عمل می کنند و برخی دیگر نیز به عنوان عایق حرارتی از اتلاف انرژی داخل ساختمان جلوگیری به عمل می آورند. در این میان آجر سفال فوم دار در هر دو زمینه صوت و حرارت به صورت یک عایق قوی عمل می کند. در مورد آجر سفال فوم دار در مباحث قبلی به طور مفصل صحبت کردیم اما در این مبحث قصد داریم تا در مورد آجر نمانسوز قرمز بیشتر صحبت کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 photo 2017 11 13 13 14 32

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

آجر نما نسوز قرمز در ساختمان

بزرگترین و پیچیده ترین سازه های معماری در جهان، با بهره گیری از آجر، توسط معماران زبردست خلق شده اند. استفاده از آجر نمانسوز قرمز در طراحی داخلی ساختمان ها، موضوعی است که این روزها به شکل چشمگیری در معماری های نوین ساختمان دیده می شود. می توان حس نوستالژیک ایجاد شده در نماها، زمانی که از آجرنسوز قرمز در طراحی داخلی نمای ساختمان ها استفاده می شود را مشاهده کرد.حتی با آجرکاری تنها یک دیوار کانونی هم می توان یک محیط گرم و با نشاط را در خانه به وجود بیاوریم.  به کارگیری آجر برای نمای خارجی نسبت به نمای داخلی ساختمان فواید زیادی دارد و محدودیتی ایجاد نمی کند. در حال حاضر بیش از 100 نوع آجرنما در رنگ های متفاوت در بازار وجود دارند که هم در نمای بیرونی ساختمان و هم در دکواسیون داخلی به کار می روند.استفاده از انواع آجرنما برای نمای بیرونی ساختمان، نه تنها موجب دوام و استحکام بنا می شود، بلکه جنبه زیبائی شناسی نیز دارد. یکی از مهمترین ویژگی های انواع آجرنما، مقاومت بسیار زیاد در برابر آتش سوزی است. این ویژگی هم برای استفاده آجر در نمای بیرونی حائز اهمیت است و هم برای استفاده برای طراحی داخلی.

 ghermez

 

آجر نسوز در چه سبک هایی تولید و استفاده می شود:

آجرهای نسوز نما در چهار دسته تقسیم می شوند: آجر نسوز نما پلاک، آجر نسوز نما آنتیک، آجر نسوز نما رستیک و آجچر نما صخره ای . برای نماهای داخل ساختمان آجرهای نسوز با سبک های متنوعی تولید می شود؛ که هریک از این سبک ها، از فرهنگ، روحیات و علایق مردم آن منطقه جغرافیایی الهام گرفته است. در طراحی داخل منزل با استفاده از سبک کلاسیک آجر نسوز، ، در حقیقت به سبک معماری غرب روی آورده ایم. این معماری از اهداف امپراتوری یونان و روم، بر مبنای "نظم، تقارن و تعادل" به وجود آمده و در دوره رنسانس دوباره مورد استفاده معماران آن زمان قرار گرفت . طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک با استفاده از آجرهای نسوز، که با نظم و چینش منظمی در کنار یکدیگر باشند، نمایی باشکوه و خیره کننده را در معرض دید همگان بوجود می آورد . دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک به منطق زیبایی شناختی اشیا معروف است. به دلیل اینکه در این سبک هر چیزی در محل خودش استفاده شده است .

طراحی داخلی با استفاده از آجرهای نمانسوز:

این سبک از طراحی در اواخر قرن بیستم مورد استفاده عمومی قرار گرفت . طراحان و معماران داخلی منازل برای جذابیت بیشتر نمای داخلی ساختمان ها از آجر نسوز به عنوان راه حل جامع، جهت طراحی داخلی نماها بهره برده اند. به دلیل مقاومت و ماندگاری بالای آجر نما نسوز ،این نوع آجر هم برای نمای بیرونی ساختمان و هم برای طراحی داخلی استفاده می ‌شود . در حال حاضر بسیاری از افراد در نقاط مختلف دنیا برای طراحی داخلی ساختمان به استفاده از آجرهای نسوز روی آورده اند. معماران در ساخت و طراحی شومینه ها هم از آجر نسوز استفاده می کنند . برای طراحی و ایجاد یک فضای کلاسیک در مکان‌ های مسکونی، تجاری، رستوران، کافی ‌شاپ و اماکن دیگر از آجر نما نسوز می توان در ساخت و طراحی بهره برد. برای بوجود آوردن یک نمای ویژه، می توان از آجر نما نسوز با سایر آجرها به صورت ترکیبی استفاده کرد. این کار  جهت زیباتر کردن نمای داخلی ساختمان انجام می شود . با توجه به تنوع بالای این نوع آجر میتوان در دیوارهای داخلی پس زمینه‌ای زیبا و دوست داشتنی به فضای داخلی بخشید. استفاده از دیوار آجر نسوز با رنگ قرمز به عنوان پس زمینه برای تلویزیون، در طراحی داخلی کلاسیک بسیارزیبا و چشم نواز است. 

ghermez2

ویژگیهای سبک کلاسیک در طراحی داخلی : 

  •     ترکیب بندی به همراه نظم و تقارن
  •     قراردادن نقطه کانونی در مرکز تقارن طراحی داخلی
  •     استفاده از رنگ های موجود در طبیعت به دلیل زنده بودن جلوه اینگونه رنگ ها
  •     استفاده از عناصر و مصالح طبیعی برای جذابیت بیشتر طراحی

لطفا جهت مشاوره وخرید انواع آجر لفتون ، آجر سفال ، آجر سفال فوم دار و ... با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top