مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نکات مهم و کلیدی بازسازی منزل

نکات مهم و کلیدی بازسازی منزل

این روزها با گران شدن خانه های نوساز، امکان خرید برای خیلی از افراد پایین آمده است. اگر ملکی نوساز نیست اما مولفه های دیگر آن عالی است می توانیم با یک بازسازی کلی یا جزئی، آن را به خانه رویائی خود تبدیل کنیم. یا اینکه در برخی موارد حس تنوع طلبی در ما ایجاب می کند که بد از گذشت چند سال که در خانه ای ساکن بودیم تغییراتی را در آن به وجود بیاوریم. گاهی این نیاز به بازسازی در اثر نیازهای جدید ساکنان منزل است. بازسازی با هر دلیل و با هر انگیزه ای که باشد، اصول و قواعد خاص خود را دارد. با دانستن این نکات و ضوابط می توانیم نتیجه بسیار بهتری از بازسازی بگیریم و در خانه جدید با احساس آرامش و آسایش بیشتری زندگی کنیم. بازسازی ممولا یک راه عالی برای حفظ خانه های قدیمی ماست که با کمی تغییرات جذابیت فوق العاده ای خواهیم داشت. در بیشتر مواقع، بازسازی می تواند بسیار مقرون به صرفه تر از خرید خانه نوساز باشد.در بازسازی ممولا با برداشن دیوارهای اضافه، فضای زیادی ایجاد می شود و از فضای ساختمان به نحو احسن می توان اسفاده کرد. در این مبحث قصد داریم نکاتی در مورد بازسازی منزل مسکونی ذکر کنیم. شاید همه این نکات برای یک ساختمان مورد استفاده نباشد ولی در حالت کلی می تواند به شما در هرچه بهتر بازسازی کردن منزلتان کمک کنند. پس اگر شما هم قصد بازسازی منزل خود را دارید و یا از منزل تکراری خود خسته شده اید، تا انتها باما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

063396c2 fb3b 4107 91bb 8a56415b3cfb19

 

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

 

صرفه جوئی در هزینه های بازسازی

معمولا برای داشتن ساختمان جدید ولی با هزینه کمتری نسبت به خرید ساختمان نوساز، عملیات بازسازی انجام می شود. با ترفندهائی که در این بخش ارائه می دهیم می توانید در هزینه های بازسازی منزل تا 50 درصد صرفه جوئی کنید. البته ناگفته نماند که در هر قسمت سلیقه و بودجه کارفرما حرف اول را می زند. همچنین بخش هایی که گفته میشود تعویض نشود به شرط سالم بودن آن قسمت است و در صورتی که آسیب دیده باشد یا قابل استفاده نباشد باید تعویض شود.

برای سرامیک کف به جای استفاده از سرامیک های با ابعاد بزرگ می توان از سرامیک های با ابعاد 60 در 60 استفاده کرد. به این صورت در هر مترمربع سرامیک حدود 30 درصد صرفه جوئی می شود.

برای نوسازی کابینت می توان فقط صفحه روئی و درب کابینت را تعویض نمود. کاشی های بین کابینتی جدید را می توان با چسب روی کاشی های قبلی اجرا کرد.

برای نوسازی کمد دیواری می توان فقط درب های بیرونی را تعویض کرد و نیازی به تعویض کامل داخل و بیرون کمدها نیست.

برای خرید کاشی دیوار سرویس بهداشتی و حمام، به جای استفاده از سرامیک های با ابعاد بزرگ می توان از سرامیک با ابعاد 30 در 90 استفاده کرد.

برای بازسازی درب اتاق خواب ها، نیازی به تعویض نیست. برای نوسازی می توان با رنگ کردن و یا زدن روکش 2 میلیمتری روی درب قدیمی، ظاهری نو به آن بخشید.

 door

آنالیز هزینه های بازسازی ساختمان

برای هر بازسازی هزینه های متعددی باید در نظر گرفت. البته میزان این هزینه ها بستگی زیادی به کارفرمای پروژه دارد. ممکن است برای یک نفر زیبایی و امکانات اتاق خواب بسیار مهمتر از نوع سرامیک سالن پذیرایی باشد. یک خانواده ممکن است بیشترین تمرکز و هزینه بازسازی منزل خود را برای کابینت آشپزخانه یا طراحی بالکن اختصاص دهد. ولی به طور کلی می توان گفت هزینه های بازسازی یک پروژه معمولی که همه قسمت های آن بازسازی می شود به طور متوسط به صورت درصدی به صورت زیر است:

  • هزینه مربوط به تعویض کابینت ها و کمد دیواری تقریبا 35 درصد هزینه بازسازی را شامل می شود.
  • هزینه مربوط به اجرای سرامیک کف و سرویس ها تقریبا 15 الی 20 درصد کل هزینه را در بر میگیرد.
  • برای هزینه نصبیات مانند شیرآلات، توالت فرنگی، روشویی و... حدود 10 درصد کل بودجه را می توان در نظر گرفت.
  • هزینه مربوط به نقاشی چیزی در حدود 5 تا 7 درصد کل هزینه پروژه می شود.
  • هزینه مربوط به نصبیات آشپزخانه شامل هود و سینک و شیر روشویی در حدود 5 درصد هزینه بازسازی را شامل می شود.
  • تعویض درب های داخلی و درب ورودی اصلی حدود 7 درصد هزینه را به خود اختصاص می دهد.
  • سایر موارد خرده کاری مثل تعویض قرنیزها، دستگیره و کلید و پریزها حدود 5 درصد از هزینه بازسازی است.
  • هزینه مربوط به خرید وسایل گرمایشی و سرمایشی شامل رادیاتور، پکیج، کولرگازی و... 15 درصد هزینه ها را شامل می شود.

کافی است شما در ابتدا بودجه کارفرما را در نظر بگیرید تا متوجه شوید چقدر بودجه برای هزینه کردن در بخش های مختلف دارید.این کار می تواند به برنامه ریزی دقیتر شما کمک کند.

ترفندهایی برای بازسازی و دیزاین اتاق خواب

یکی از مشکلات بزرگ در خانه های آپارتمانی امروزی، کوچک بودن فضای اتاق خواب ها است. با استفاده از ترفندهایی می توان تا حدود زیادی این مشکل را حل کرد.اگر شما هم با این مشکل رو به رو هستید، ترفندهایی که در ادامه ذکر میکنیم می تواند راهگشای خوبی برای شما باشد:

انتخاب رنگ روشن برای دیوارهای اتاق خواب می تواند اتاق خواب را بزرگتر نشان دهد.استفاده از رنگ های تند و جیغ برای دیوار و لوازم بزرگ اتاق خواب گزینه مناسبی نیست. در صورتی که از کاغذ دیواری برای اتاق خواب استفاده می کنید باید از کاغذ دیواری با رنگ روشن و با طرحهای ساده استفاده کنید. طرح های خیلی ریز یا خیلی درشت، هر دو انتخاب های اشتباهی برای اتاق خواب کوچک هستند.

استفاده از آینه های بزرگ و یا آینه ای کردن در کمدها می تواند تاثیر زیادی در بزرگ نشان دادن اتاق خواب داشته باشد. البته برای استفاده از آینه محدودیت های وجود دارد که در بخش های بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

استفاده از تورفتگی دیوار و رنگ آمیزی آن به صورتی که به فضا عمق بدهد می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد.

ترفندهای دیگری که برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب به کار می رود مربوط به وسایل و مبلمان اتاق است که بعد از مرحله بازسازی می توانید استفاده کنید. در ادامه این ترفندها را ذکر خواهیم کرد:

انتخاب تخت های مدرن و مینیمال و روتختی با رنگ های روشن

نصب پرده از نزدیک سقف تا روی زمین، با رنگ روشن و ترجیحا ساده

انتخاب تخت های جک دار و یا تخت با کشوهای ذخیره سازی

قرار دادن لوازم آرایشی و بهداشتی در داخل سینی دکوراتیو برای جلوگیری از شلوغی فضا

استفاده از اکسسوری های زیاد باعث شلوغ شدن و کوچک نشان دادن فضای اتاق می شود.

 bedroo

برای بازسازی سرویس بهداشتی چه نکاتی رعایت کنیم؟

اگر فضای کوچکی دارید، رنگ سفید همیشه انتخاب مناسبی برای سرویس بهداشتی است. زیرا باعث می شود هر فضائی بزرگ تر از حد واقعی خود به نظر برسد. همچنین سفید به فضای حمام شما کمک می کند که تا حد ممکن تمیز به نظر برسد. همچنین استفاده از رنگ سفید برای سرویس بهداشتی باعث می شود شما از یک احساس لوکس برخوردار شوید. سفید دارای خاصیت انعکاس نور بسیار خوبی است و باعث می شود تا فضای شما احساس گستردگی و لوکسی داشته باشد. به طور کلی تنالیته هائی مانند سفید، برای محیط های بهداشتی، باعث می شود که محیط تمیز باشد و اصولا تمیزی را ترغیب می کند.

 

برای سقف خانه چه کاری انجام دهیم؟

سقف خانه یکی از محل هائی هست که می تواند در زیبایی خانه تاثیر زیادی داشته باشد. چه خانه ما نوساز باشد و چه بخواهیم آن را بازسازی کنیم، باید نکاتی را در مورد سقف خانه رعایت کنیم: برای طراحی هر ساختمان ابتدا باید سبک مورد نظر خود را در نظر بگیریم و از ترکیب چند سبک با همدیگر کاملا پرهیز کنیم.

برای سبک مدرن، سقف باید کاملا ساده باشد. البته اگر کناف هم باشد ایرادی ندارد، اما سقف ساده زیبای بیشتری دارد. گچبری یا کناف با طرح شلوغ برای سبک مدرن اصلا گزینه مناسبی نیست.

برای سبک کلاسیک، بهتر است سقف خانه گچبری باشد. سقف کناف برای سبک کلاسیک ممنوع است.

در صورتی که سلیقه شما سقفهای کشسان است، بهتر است از سقف کشسان ساده و بدون طرح استفاده کنید. استفاده از طرحهای آسمان مجازی و یا طرحهای دیگر می تواند به زیبای ساختمان شما آسیب برساند.

اگر برای سقف از لامپهای هالوژن استفاده می کنید، ترجیحا از یک رنگ هالوژن استفاده کنید. استفاده از هالوژنهای آفتابی و مهتابی به صورت یکی در میان ایده جالبی برای نورپردازی نیست. نورهای رنگی و فانتزی مانند قرمز یا بنفش هم به شدت فضا را کسل کننده کرده و بعد از مدت کوتاهی شما از این کار پشیمان خواهید شد. پس بهترین گزینه برای نورپردازی سقف، استفاده از هالوژنهای آفتابی یا مهتابی( یکی از این دو) با رنگ ملایم است. البته تعداد هالوژن ها هم باید متناسب با اندازه سقف باشد. استفاده از هالوژن های نزدیک به هم و ردیفی با تعداد زیاد می تواند زیبائی ساختمان را تحت الشعاع قرار دهد.

 saghf

آینه کاری منزل

یکی از کارهایی که برای طراحی داخلی منزل انجام می شود، آینه کاری است. آینه کاری اگر طبق اصول درست انجام شود، علاوه بر زیبائی، میتواند باث بزرگتر دیده شدن فضا شود. در این قسمت جاهائی که نباید آینه کاری شود را با ذکر دلیل عنوان می کنیم:

آینه کاری دیوار کنار ورودی که به سالن دید مستقیم دارد، ممنوع است. چون فضای داخلی خانه، حریم خصوصی افراد ساکن در ساختمان است. افرادی که در بیرون از خانه و جلوی در با ما کار دارند دلیل ندارد که به فضای داخلی خانه دید داشته باشند.

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون، کار هوشمندانه ای نیست. دیوار پشت تلویزیون ترجیحا باید ساده باشد تا تمام تمرکز روی تلویزیون باشد.

استفاده از آینه بزرگ دکوری و یا آینه کاری دیوار روبروی در اتاق خواب، به صورتی که روی تخت خواب دید داشته باشد، ممنوع است. چون به طور وضوح نقض حریم خصوصی است.

یک مورد دیگر از محدودیت های استفاده از آینه کاری در منزل، استفاده از این ایده، روی دیوار روبروی سرویس بهداشتی است.

مورد آخر برای ممنوعیت استفاده از آینه کاری این است که کل دیوارهای یک فضا را آینه کاری کنیم. چون در این صورت تصاویر در هم تکرار می شوند و فضای گیج کننده و شلوغی را ایجاد می کنند.

 

images 1 آدرس مرکز فروش:اتوبان معلم( اصفهان - شاهین شهر) بعد از پل هوایی گز به سمت اصفهان اولین فرعی

مدیرعامل: 09133128506   -09140326803(آقای نیرومند)                                                

تماس جهت هماهنگی: 09925431742 ( خانم باقری )                                                                                           

تلفن کارخانه : 03145711350 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top