مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

نانو کردن آجر

نانو کردن آجر

 

استفاده از انواع آجر مانند آجر لفتون ، آجر نسوز ، آجر سفال فوم دار و ... امری است که در اکثر  پروژه های ساختمانی معمول و متداول است . اما با حساسیت روزافزون انسان ها بر روی امر زیبایی و تمیزی ، روش ها و مواد تمیزکننده زیادی به کمک انسان آمده است . در این مقاله یکی از مشکلات همیشگی در استفاده از آجر به روش دوغاب ریزی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.  همیشه در حین کار به روش دوغاب ریزی این مشکل وجود دارد که روی سطح آجر ، به وسیله دوغاب پوشیده می شود. به خاطر خاصیت مویینگی آجر ، آب و سیمان موجود در دوغاب جذب آجر می شود . معمولا در این موارد سطح آجر کثیف شده و به سختی تمیز می شود.امروز یک راه حل بسیار خوب برای این مورد را با هم بررسی می کنیم . پس اگر شما هم دنبال راه حلی برای این مشکل می باشید تا انتها با ما همراه باشید. آجر لفتون اصفهان

 

تماس با گروه صنعتی سپهر سفالین نیرومند :

          مدیرعامل : 09133128506 -09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742     ( خانم باقری )     

             تلفن کارخانه : 03145711350 

photo 2017 11 13 13 14 17

 

نانو چیست ؟

تکنولوزی نانو ، با ایجاد شبکه ای از مولکولهای سازگار بر روی سطح مورد استفاده ، مانع از نفوذ آب و ذرات دیگر به سطح می شود. مهمترین کاربرد فناوری نانو در صنت ساختمان سازی اغلب بهیننه سازی مصالح است . ساختمان ها باید به سمتی بروند که بتوانند با به کارگیری متریالی با کیفیت و مقاومت بالا و تکنولوژی هایی نوین ، بازدهی را بالا ببرند و از اتلاف انرژی جلوگیری کنند. پوشش نانو آجر ، با افزودن ویژگی های منحصر به فرد به آجر ، مانند آب گریز بودن و مقاومت در برابر ذرات آب و گرد و غبار منجر به بهینه سازی این متریال پر مصرف در صنعت ساخت و ساز می گردد.

 

راه حل چیست ؟

یکی از مشکلاتی که معماران و نماکاران آجر با آن روبرو هستند ، این است که پس از اتمام کار ساخت و ساز و یا نماکاری ، سطح آجر بخاطر برخورد ملات و دوغاب دچار کثیفی و تیرگی می شود . در این حالت ظاهر آجر زیبائی و جذابیت اولیه را ندارد . البته که تمیز کار کردن بنا و نماکار می تواند در این مورد نقش به سزائی داشته باشد ، اما برای حل این مشکل راه حل دیگری نیز وجود دارد. با پیشرفت علم و به وجود آمدن صننت نانو ، بسیاری از مشکلات از این قبیل ، قابل حل شده است . استفاده از مواد نانو ، قبل از اجرای آجر باعث می شود که دیگر هیچ کثیفی روی سطح آجر باقی نماند.ذرات نانو با ایجاد شبکه ای سازگار از مولکول ها بر روی سطح آجر ، مانع از نفوذ آب به آن می شود. مواد نانو ، سطح آجر را آب گریز می کد و تا 5 سال سطح آجر در مقابل کثیفی و رطوبت ایمن می ماند. امروزه در حوضه ساختمان سازی ، به کارگیری مواد نانو بسیار ضروری و حیاتی می باشد . چون مواد نانو ، طول عمر متریال های به کار رفته در سازه و همچنین نمای ساختمان را چند برابر کرده و جلوه و زیبای خاصی را به آن می بخشد. البته مانند سایر موارد که کیفیت حرف ول را می زند، استفاده از مواد نانو ، با کیفیت عالی می تواند انتظار ما را از نانو کردن متریالهای مورد استفاده ، برآورده کند.

 

چگونه از مواد نانو استفاده کنیم ؟

استفاده از مواد نانو برای آب گریز کردن آجر ، راه حل بسیار خوبی می باشد. البته به شرط اینکه از مواد نانو به درستی استفاده کنیم . استفاده از مواد نانو راه و روش خاص خود را می طلبد که در ادامه به توضیح روش استفاده از آن می پردازیم.

نکته مهمی که در استفاده از مواد نانو باید مد نظر قرار دهیم این است که از 6 سطحی که آجر دارد ، تنها یک سطح باید نانو شود. یعنی فقط همان سطحی از آجر که بعد از اتمام کار قابل رویت می باشد باید نانو شود. دلیل این امر این است که سطحی که نانو می شود دیگر چسبندگی خوبی با ملات و دوغاب ندارد . اگر همه سطوح آجر را در مواد نانو غوطه ور کنیم باعث می شود که همه سطوح آجر آب گریز شود و با ملات و دوغاب مورد استفاده ، چسبندگی پیدا نکند. این امر باعث می شود که سازه و یا نما دارای استحکام و مقاومت مورد نظر نباشد. پس برای کیفیت بهتر کار ، بهتر است یک سطح آجر را نانو زده و سطح دیگر را علامت بزنیم که در موقع کار کردن ، سطحی که مواد نانو دارد ، مشخص باشد. برای تمیز تر شدن اجرای  آجر همراه با نانو ، پیشنهاد ما این است که سطح آجر را دو بار نانو بزنیم. یعنی یک بار قبل از اجرا و ساخت دیوار یا نما از مواد نانو استفاده کنیم و یک سطح آجر را نانو کنیم. یک بار هم بعد از اجرای آجر و بند کشی ، سطح دیوار را با مواد نانو پوشش می دهیم . این کار باعث تضمین کیفیت و تمیز تر شدن کار می شود و ماندگاری زیبائی سازه را حداقل تا 5 سال ضمانت می کند.

 

 از چه نوع نانویی برای آجر استفاده کنیم ؟

بهتر است برای آجرهای سفید از نانو سیلوکسان و برای آجرهای تیره و مشکی از نانو عایق های پایه آکریلیک ، قبل و بعد از نصب آجر استفاده شود . وقتی که می خواهیم روی سطح آجر را نانو کنیم بهتر است ابتدا سطح آجر را به وسیله یک دستمال از هرگونه گرد و خاک و غبار تمیز کنیم. سپس آجر را به مدت 24 ساعت در همان حال بگذاریم تا مواد نانو کاملا خشک شود . بعد از گذشت 24 ساعت می توانیم به راحتی از آن آجر استفاده کنیم .

 

 نکته مهمی که شاید سوال شما نیز باشد این است که وقتی سطح بیرونی آجر را نانو کردیم و در ساخت دیوار یا نمای ساختمان کار کردیم ، آب ملات و دوغاب استفاده شده چگونه خشک می شود ؟  البته که این سوال به جا و درستی است و نگرانی شما کاملا طبیعی است. اما باید بدانید که آجر پس از اجرای نانو نیز همچنان نفس می کشد و باعث می شود که ملات و دوغاب خشک شود . یکی دیگر از راههایی که باعث می شود آب ملات گرفته شده و ملات سفت شود ، از بین درزهای آجر می باشد . ممکن است خشک شدن دیوار دارای نانو کمی بیشتر از خشک شدن دیوار آجری معمولی طول بکشد ، ولی این مساله ای نیست که مشکل ساز شود. پس جای هیچ گونه نگرانی نیست .

 

 

images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به

        سمت اصفهان اولین فرعی                   

         مدیرعامل : 09133128506 -09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742                       ( خانم باقری )     

             تلفن کارخانه : 03145711350 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top