مدیرعامل :   09133128506  -   09140326803     (آقای نیرومند)                                                

بررسی دکوراسیون منزل در کشورهای مختلف

بررسی دکوراسیون منزل در کشورهای مختلف

سبک زندگی و دکوراسیون خانه ارتباط زیادی باهم دارند و بر یکدیگر تآثیر گذار هستند.زندگی در مناطق مختلف باعث می شود که افراد در انتخاب اسباب و لوازم زندگی موارد مهم و تعیین کننده ایی را درنظر بگیرند و چیدمانی که برای منزل خود طراحی می کنند متناسب با لوازم و حتی شرایط اقلیمی باشد که در آن ساکن هستند. آجر لفتون اصفهان

دکوراسیون منزل شامل متریالهای مورد استفاده برای ساخت و ساز و وسایل چیده شده در منزل می باشد. استفاده از آجر در دکوراسیون داخلی نیز تاثیر بسیار زیادی در سبک دکوراسیون منزل دارد. جهت مشاوره و خرید انواع آجر و سفال با ما در تماس باشید :

 

مدیرعامل : 09133128506 -09140326803    ( آقای نیرومند )

تماس جهت هماهنگی: 09925431742   ( خانم باقری )

تلفن کارخانه : 03145711350


 چگونه دکوراسیون خانه مان را متنوع کنیم؟

امروزه چیدمان خانه یکی از هنرهای بانوان خانه دار محسوب می شود که سرمنشا آرامش و سلامت خانواده است . راه های مختلفی را بدین منظور میتوان در پیش گرفت و آموخت . دقت و شناسایی سبک چیدمان در کشور های مختلف جهان راهنمای خوبی دراین زمینه است .

چگونه دکوراسیون متنوعی به خانه مان بدهیم؟ دیگر دوره و زمانه مرزبندی های جغرافیایی تمام شده است . به مدد فناوری های تازه و دنیای مجازی که به موازات دنیای واقعی آدم ها رشد می کند، دیگر محدودیت ها برداشت شده است .اما هنوز مردم هر گوشه از دنیا سبک و سیاق خودشان را دارند. فرهنگ غذا، فرهنگ مراوده و حتی فرهنگ معماری و سبک دکوراسیون داخلی خانه. هنوز مردم هر کشوری سعی دارند که با پیش رفتن به سوی مدرنیته ، المان هایی از سنت ها و حتی باورهای خودشان را در خانه ها داشته باشند .  شاید خیلی از ما دوست داشته باشیم مرزها را کنار بزنیم و در گوشه ای پرت از دنیا ، رسم و رسوم خانه ساختن مردم جایی دیگر را امتحان کنیم . یک تجربه تازه برای متفاوت بودن. بیایید با هم  مشخصه های خانه های مردم سراسر دنیا را مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم . شاید به این صورت خانه هایی با دکوراسیون داخلی متفاوت از قبل و بدون هیچ حدو مرزی داشته باشیم!


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور روسیه:

سبک دکوراسیون داخلی منازل روسیه آمیزه ای ازسبک  قدیم وسبک جدید است . روس ها آدم هایی هستند که همیشه درگیر  گذشته بوده اند. آنها بسیار به گذشته شان احترام می گذارند و محال است بدون یادآوری گذشته ها به فکر آینده باشند. برای همین در خانه های آنها نمی توانید هیچ وقت تمام المان های مدرن و امروزی را با هم ببینید. در دکوراسیون داخلی منزل یک روس کلاسیک ، حتما نشانه هایی از تاریخ گذشته آنها وجود دارد. تابلوهای خانه، فرش ها و اشیای گران قیمت تزیینی . همه و همه نشانی از روسیه و آب و هوای سرد و خاص آن دارد. در خانه یک روس حتما اشیای قدیمی گران قیمت زیاد پیدا می شود و البته ته مانده ای از رویای تجمل خانه تزار و سزار!

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آلمان: اغراق در اشیا ! مردم کشور هنر و فلسفه - آلمان- بر خلاف روس ها زیاد به گذشته ها پایبند نیستند . اما در عین حال به تجمل و هنری بودن دکوراسیون داخلی منزل شان خیلی اهمیت می دهند. در خانه های کلاسیک آلمانی ها همیشه در انتخاب اشیا و جنس آنها اغراق دیده می شود. آلمانی ها شاید خانه های ساده ای داشته باشند . اما در آن حتما از قاب ها یا چراغ های برنجی یا حتی آب طلا استفاده می کنند. مبل های راحتی با روکش های مخمل جزء جدانشدنی خانه های آنهاست . در خانه آلمانی ها همیشه یک سری لوازم وجود دارند. مانند یک مبل راحتی شخصی، یک میز نوشیدنی ها و کلی کار هنری عجیب و غریب با جنس های خاص . یادتان باشد آلمانی ها زیاد اهل رنگ های تند نیستند و رنگ های سنگین و تیره را بیشتر به کار می برند.


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور هندوستان:

تلاقی ابریشم و رنگ ها ! قدیم ترها هندی ها بیشتر از حالا در خانه هایشان از پارچه های دست باف و بافته های خاص استفاده می کردند. درواقع صنعتی شدن اقتصاد بزرگ آسیا خیلی از سنت های خاص را از آنها گرفت . ولی با این حال امروزه طراحان دکوراسیون داخلی باز هم تلاش می کنند تا المان خاص دکوراسیون هندی را به خانه های مدرن شان برگردانند. هنر هندی ها در رنگ و طرح پارچه هایشان است؛ همچنین در استفاده از ابریشم و استفاده از آن در بافت روتختی ها، رومیزی ها و پرده ها. شاید در خانه یک هندی خبری از یک مبلمان خاص نباشد اما حتما در گوشه و کنار خانه پارچه هایی با طرح های خاص آسیایی و با جنس های خاص ابریشم و. . . زیاد دیده می شود. هندی ها عاشق پارچه هستند .

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور اسپانیا:

بازی جوان ها با هنر ! اسپانیایی ها کلا آدم های سرخوشی هستند و به قول معروف دلشان شاد است و جوان . برای همین در دکوراسیون داخلی منزل این مردم عجیب اروپایی هر المانی که وجود داشته باشد ، حتما المانی جوان پسند است . انگار که اصلا یک جوان ، طراحی خانه را به عهده گرفته است . حتی اگر خانه متعلق به یک زوج بالای هفتاد سال هم باشد! استفاده از رنگ و پارچه های جدید در خانه اسپانیایی ها حرف اول و آخر را می زند . البته به کار بردن سرامیک و چوب از ویژگی های خانه های اسپانیایی است . آنها عاشق سادگی و در عین حال سر زندگی هستند . برای همین در خانه یک اسپانیایی هیچ وقت کسی احساس خستگی نمی کند .


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور مکزیک:

پیش به سوی نو شدن ! مکزیکی ها روند تازه ای را در کشورشان شروع کردند. اینکه بیشتر فضاهای روستایی و فقیر نشین در حال تبدیل به محله های متوسط هستند، به این معناست که مکزیکی ها سبک زندگی تازه ای را پیش رو دارند. تاثیر اولین تغییرهای این سبک زندگی روی خانه های آنها دیده می شود . آنها در حال گذر از گذشته به آینده هستند و برای همین طراحی و دکوراسیون خانه هایشان رو به تغییر است . فقط با این شاخص که در دکوراسیون داخلی منزل یک مکزیکی هر قدر که چشم کار می کند ، دکورها با چوب هستند. سبک روستیک در واقع اولین و آخرین انتخاب آنهاست . هرچه  قدر هم که تغییر کنند این ویژگی در خانه های آنها وجود دارد . شخصی سازی فضاهای خانه از اصول دکوراسیون مکزیکی است. اینکه هر بخشی از خانه برای خودش مجزا باشد، هر قدر هم که خانه کوچک و ساده تلقی شود.


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ژاپن:

یک طراحی طبیعی ! ژاپنی ها عاشق طبیعت هستند و برای همین در طراحی دکوراسیون داخلی منزل شان کمتر سراغ لوازم مصنوعی یا مصالح ساختمانی سخت می روند. آنها عاشق گل و گیاهان خانگی و چوب های بامبو هستند و تا هر قدر که بتوانند از آنها در فضای خانه استفاده می کنند . البته این روزها دیگر خانه ها به خصوص در توکیو کوچک شده اند و خبری از باغ های ژاپنی نیست . اما با این حال ژاپنی ها دست از اخلاق طبیعت دوست شان برنداشته اند و گل ها را به خانه می آورند. حتی کمترین تلاش آنها برای پیوند با طبیعت استفاده از چوب برای دکوراسیون خانه است. به خصوص چوب بامبو که در ژاپن همتا ندارد. مبل ها در خانه های ژاپنی یا کوتاه هستند یا اصلا نیستند! پنجره ها هم بزرگ هستند و رنگ در و دیوار هم یا قهوه ای است یا کرم.


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور ایتالیا:

واقعیت سنگ و فلز! سرامیک، سفال، صنایع دستی فلزی مخصوص تزیین دیوار، کاشی های رنگ شده با دست، طراحی با کاشی، گلدان های بزرگ و. . . اینها مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی خانه یک ایتالیایی است. در واقع ایتالیایی ها عاشق جسم های سخت هستند و بیشتر مصالحی را در خانه به کار می برند که قدرت و استقامت بالایی داشته باشند. مانند سنگ و فلز. آنها حتی در اتاق خواب هایشان هم بیشتر استفاده از تخت و کمد فلزی را ترجیح می دهند. آنها یک عادت عجیب دیگر هم دارند. اینکه زیاد با پرده میانه خوبی ندارند . بیشتر ایتالیایی ها ترجیح می دهند خانه هایشان یا پرده ای نداشته باشد یا حریری ساده باشد. ظرف های پر از میوه در گوشه و کنار خانه و متناسب با فصل هم از المان های خاص دکوراسیون ایتالیایی هاست.


سبک دکوراسیون داخلی منزل در آفریقای جنوبی:

گرم، آفتابی و سوزان ! در خانه های آفریقایی ، رنگ حرف اول و آخر را می زند . به خصوص رنگ های قوی با طیف های خاکی که هویتی آفریقایی دارند و تداعی کننده سبک آفریقایی هستند . در دکوراسیون منزل یک آفریقایی تا چشم می گردانید همه چیز نارنجی و قهوه ای و سرخ است . همراه با بافته های دستی و پارچه هایی طرح دار با ترکیب رنگی مشکی و کرم و. . .  ظرف های سفالی و گلی هم زیاد در خانه یک آفریقایی امروزی دیده می شوند. در خانه مردم ژوهانسبورگ راحتی مهم ترین معیار است؛ پس اگر قرار باشد خانه ای امروزی داشته باشند ، حتما مبل ها راحتی هستند و بزرگ ؛ با جنس چرم یا رویه هایی به رنگ قرمز و قهوه ای . در گوشه و کنار خانه هم مجسمه های چوبی خاص آفریقا زیاد دیده می شود. زه و کمان های خاص یا آدمک های باریک قد کشیده عجیب . یک گوشه حتما تصویر یا مجسمه ای از کرگدن هم هست !

سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور یونان:

سیمان دوست های ساده ! یکی از مهم ترین مشخصه های طراحی دکوراسیون داخلی خانه های یونانی ، استفاده از سیمان است ، البته نه برای ساخت دیوار و تیغه . آنها عادت دارند به جای رنگ و کاغذدیواری های مرسوم امروزی ، دیوارهای داخل خانه را با سیمان سفید کنند . سیمان ها حتی امروزه در خانه های مدرن و امروزی هم جایشان را حفظ کرده اند. می گویند استفاده خاص یونانی ها از سیمان ، به علاقه زیاد آنها به مجسمه سازی و. . . بر می گردد . سقف هایی  با تیرچه های چوبی  در خانه های یونانی ها زیاد دیده می شود. آنها با رنگ، میانه چندان خوبی ندارند و عاشق چوب هستند؛ البته هر چه خشن تر بهتر!


سبک دکوراسیون داخلی منزل در کشور آمریکا:

عاشقان نور و روشنایی ! خانه آمریکایی ها نه فقط پنجره های زیادی دارد که هر کدام از پنجره ها هم بزرگ و قدی هست. در واقع همیشه دور تا دور فضای خانه های آمریکایی پر از پنجره و نور گیر است . با این حال آنها در زمان طراحی دکوراسیون داخلی منزل همه تلاش شان را روی مساله نورپردازی چراغ ها می گذارند . اصلا خانه های آمریکایی با لوسترهای بزرگ سقفی و انواع آویزها و دیوارکوب ها تزیین می شود . بماند که در گوشه و کنار خانه هم چندتایی آباژور رومیزی حتما هست . آمریکایی ها یک قانون عجیب دیگر هم در طراحی اتاق های نشیمن یا پذیرایی دارند . اینکه باید همیشه یک شومینه مجلل در خانه داشته باشند. حتی اگر هیچ زمستانی هم آن را روشن نکنند. مبل ها هم همیشه راحتی اند و بیشتر به صورت کاناپه های دو تا سه نفره. مبل های تک کمتر در خانه آمریکایی ها سروکله شان پیدا می شود. 

 

           

images 1  آدرس مرکز فروش : اتوبان معلم ( اصفهان - شاهین شهر ) بعد از پل هوایی گز به

        سمت اصفهان اولین فرعی                   

         مدیرعامل : 09133128506 -09140326803    ( آقای نیرومند )    

         تماس جهت هماهنگی: 09925431742                       ( خانم باقری )     

             تلفن کارخانه : 03145711350                 

 

نقشه گوگل

درباره ما

شرکت بازرگانی سپهر سفالین نیرومند با داشتن سالیان زیاد تجربه در امر تولید و فروش انواع آجر و ارائه مشاوره به تمام هم میهنان عزیز در سرتاسر ایران می باشد. این شرکت خود را موظف میداند که نسبت به مشتریان عزیز بهترین ها را فراهم و در کمترین زمان درخواست مشتری ارسال گردد.    جهت هماهنگی: 09925431742   خانم باقری           تلفن کارخانه : 03145711350

Top